نوشته شده توسط تحریریه جامعه پزشکان ایران

نخوردن صبحانه، منجر به سکته قلبی منجر به مرگ می‌شود

بیماری‌‌ها و راه درمان, پیشگیری بهتر از درمان ,تغذیه سالم , اخبار پزشکی

 

به گزارش سایت CNN
به گفته محققان آمریکایی نخوردن صبحانه باعث بروز بیماری‌های قلبی عروقی شده و درنهایت ادامه این روند منجر به مرگ بر اثر سکته قلبی می‌شود.
تحقیقات دکتر «وی بائو» و همکاران از دانشگاه اوهایو نشان می‌دهد کسانی که صبحانه نمی‌خورند، در مقایسه با افرادی که صبحانه می‌خورند، ۸۷ درصد بیشتر با خطر بیماری‌های قلبی-عروقی و به‌خصوص سکته قلبی مواجه می‌شوند.
آن‌ها با تحلیل دیتای ۶۵۵۰ آمریکایی ۴۰ تا ۷۵ ساله از ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۴ به این نتیجه رسیده‌اند که صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی روزانه انسان‌ها را تشکیل می‌دهد که نخوردن طولانی‌مدت آن، منجر به بیماری و مرگ می‌شود.

از میان این افراد ۵٫۱ درصد اصلاً صبحانه نمی‌خوردند، ۱۰٫۹ درصد به‌ندرت صبحانه می‌خوردند، ۲۵ درصد برخی از روزها صبحانه می‌خوردند و ۵۹ درصد هم اعلام کرده بودند هرروز صبحانه می‌خورند.
نتایج این تحقیق در مجله کالج قلب و عروق آمریکا منتشرشده است که به گفته دکتر بائو این تحقیق شاهدی بر این موضوع است که صبحانه یکی از مهم‌ترین وعده‌های غذایی روزانه است که نادیده گرفتن آن منجر به مرگ می‌شود.

به گفته وی برخی عوامل مانند دیابت، فشارخون بالا و اختلال در چربی بدن به بیماری‌های قلبی عروقی منجر می‌شود اما حالا باید نخوردن صبحانه را نیز به این فهرست اضافه کرد.
بر اساس آمار بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۵٫۲ میلیون نفر در جهان بر اثر بیماری‌های قلبی و سکته جان خود را از دست دادند.
محققان می‌گویند اگر قرار است یک وعده غذایی حذف‌شده یا کمتر خورده شود، بهتر است این وعده غذایی شام باشد نه صبحانه!

 

منابع:

۱- khabaronline.ir

۲- edition.cnn.com

اشتراک‌‌گذاری:
0

پاسخی بگذارید

نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

4 × پنج =