نوشته شده توسط تحریریه جامعه پزشکان ایران

اصول استفاده از قانون جذب کدامند؟

روانشناسی, زندگی بهتر

در مورد اصول استفاده از قانون جذب بسیاری معتقدند اگر به روال کاری جهان و عالم کهکشان‌ها و به‌طور کلی قانون جذب اشراف داشته باشیم می‌توانیم به خواسته‌های خودمون به راحتی هر چه تمام برسیم.

به اعتقاد آن‌ها زندگی چیزی جز قواعد مبتنی بر انرژی و رابطه فی ما بین آن‌ها نیست.

می‌تونیم با آشکارسازی و ممارست در خواسته‌هامون به شکلی منطقی و درست به همه اون‌ها برسیم و بهشون جامعه عمل بپوشانیم.

آشنایی با اصول استفاده از قانون جذب

چگونه می‌توان از قانون جذب استفاده کرد؟ از راهنمای jack برای استفاده از قانون جذب استفاده کنید. در ادامه به روش‌های استفاده از قانون جذب می‌پردازیم.

بهترین روش‌های استفاده از قانون جذب

هنگامی که درک کردید که قانون جذب چیست و چگونه عمل می‌کند، سپس می‌توانید به‌طور آگاهانه زندگی‌تان را بهتر کنید.

شما می‌توانید خودتان انتخاب کنید که به موقعیت‌های مختلفی که برای‌تان در طول روز اتفاق می‌افتد، چه واکنش‌هایی نشان دهید و حتی می‌توانید متفاوت‌تر فکر کنید.

شما می‌توانید بر روی آن‌چه که در زندگی‌تان می‌خواهید و برایتان اولیت دارد، بیش‌تر تمرکز کنید.

شما می‌توانید چیزهایی که باعث احساس خوب در شما می‌شوند، را بیش‌تر کنید. شما می‌توانید با فکر و احساس‌تان، در خلق آینده‌ی خود دخیل باشید.

استفاده از قانون جذب ۳ مرحله دارد:

  • درخواست؛
  • اعتقاد؛
  • دریافت؛

بیایید به هر کدام از این مراحل نگاه دقیق‌تری بیاندازیم.

از جهان اطراف‌تان، آن چیزی که می‌خواهید را درخواست کنید، نه آن‌چه را که دوست ندارید.

یکی از راه‌های استفاده از قانون جذب این است که هر روز شما درخواست‌هایتان را – حتی به شکل ناخودآگاه در قالب افکار، به جهان اطراف‌تان ارسال کنید.

عموما چیزهایی که شما فکر می‌کنید، در موردش می‌خوانید، صحبت می‌کنید و به آن‌ها توجه می‌کنید در حقیقت درخواست شما نسبت به جهان هستند. متاسفانه چیزهایی ما جذب‌شان می‌شویم و در حقیقت توجه ما را جلب می‌کنند، تصادفی و اتفاقی هستند.

قانون جذب می‌گوید شما همان انرژی را جذب می‌کنید که بر روز آن تمرکز کرده‌اید و به آن توجه می‌کنید.

پس در مورد چیزهای مثبت و احساس واقعی‌تان فکر کنید.

در جریان استفاده از قانون جذب و برای این‌که افکارتان را به جهان ارسال کنید باید بدانید که از جهان چه می‌خواهید و هنگاهی که آن احساست را دریافت کردید، بدانید باید با آن‌ها چکار کنید.

شاید بخواهید در شغل‌تان تغییری ایجاد کنید، اسباب‌کشی کنید، برنده‌ی یک جایزه‌ی بزرگ شوید، شوی تلویزیونی خودتون را راه بیاندازید، و یا از پس یک بیماری سخت بربیایید. این‌ها اهداف شما در زندگی هستند.

هنگامی که به هدف‌تان رسیدید، چگونه متوجه آن می‌شوید؟ در آن زمان چه کاری انجام می‌دهید؟ روز پیروزی‌تان را چگونه می‌گذرانید؟

به جای این‌که دائما به این فکر کنید که چه کاری می‌خواهید انجام دهید، بهتر است به هدف اصلی‌تان فکر کنید.

به چیزی که می‌خواهید بدست آورید، اعتقاد داشته باشید، سپس شروع به حرکت کنید.

استفاده از قانون جذب بدین معنی‌ست که نسبت به هدف‌تان دید مثبتی داشته باشید، با اطمینان در مورد آن صحبت کنید و بدانید که آینده در دستان قدرتمند ماست.

با عزم راسخ تصمیم بگیرید و ببینید که آن چیزی که می‌خواهید برای‌تان اتفاق خواهد افتاد. این کار همیشه راحت نیست.

برخی افراد در مورد این مسئله اعتقاد کافی ندارند که این مسئله باعث می‌شود نتوانند در زندگی‌شان شاد باشند.

اگر شما هم از این دسته افراد هستید باید ابتدا این محدودیت‌ها را از بین ببرید و باور داشته باشید که انسانی ارزشمند، دوست داشتی و خواستنی هستید.

همچنین باید بدانید که به قدر کافی باهوش، قوی، جذاب، سزاوار و عالی هستید و می‌توانید هر کاری را انجام دهید.

پس از این‌که به این چیزها اعتقاد پیدا کردید، می‌توانید هر آن‌چه می‌خواهید را بدست بیاورید و وارد قسمت دوم معادله که حرکت است، بشوید.

انجام کارهایی که باعث نتیجه‌ی مورد نظرتان می‌شود، در حقیقت نتیجه‌ی همان اعتمادتان است.

با یکسان شدن نوسانات واکنش و پاسخ، نتیجه‌ی مورد نظرتان را دریافت می‌کنید.

در استفاده از قانون جذب و برای دریافت چیزی که انتظارش را دارید، باید نوسانات شما و جهان نسبت به انچه که می‌خواهید، با هم جور شوند.

راحت‌ترین راه برای یکسان کردن این نوسانات، تمرکز و ایجاد احساسات مثبت مانند عشق، لذت و سپاسگزاری در طول روز است.

همچنین شما باید دائما به احساساتی که انتظارش را دارید فکر کنید. شما می‌توانید با فکر کردن، این احساسات را ایجاد کنید.

در حقیقت افکار شما، احساسات‌تان را خلق می‌کنند پس هنگامی که دچار افکار منفی می‌شوید، باید یک سیلی محکم به خود زده و مثبت فکر کنید.

به هرحال این مراحل نیز نیازمند وقت و تلاش بسیاری هستند. هر چقدر تلاش بیش‌تری کنید، بیش‌تر اهداف‌تان را جذب می‌کنید و با دنبال کردن این مراحل راحت‌تر به آن‌ها می‌رسید؛ سپس می‌توانید معجزه‌ی واقعی را ببینید.

حالا برای استفاده صحیح از قانون جذب جزئیات بیش‌تری را نشان می‌دهیم که با دقت و ممارست در انجام آن‌ها بدون شک به خواسته‌هایتان خواهید رسید.

آرامش و تخلیه ذهن, بهتر است ۵ الی ۱۰ دقیقه تمرکز کنید

این‌کار موجب افزایش آرامش و قدرت ذهنی می‌شود. هر چند مرحله آرام‌سازی اختیاری است، اما از اصول استفاده از قانون جذب می‌باشد و توصیه می‌کنیم قبل از انجام مراحل بعدی، انجام شود.

مطمئن شوید می‌دانید دقیقا دنبال چه چیزی هستید، زمانی که تصمیم گرفتید دیگر شک نکنید.

در تعریف این‌که قانون جذب چیست به یاد داشته باشید که شما درخواست‌تان را به کائنات می‌فرستید که از انرژی ساخته شده است و همواره به احساسات مثبت و هماهنگ با افکارتان پاسخ می‌دهد.

از اصول استفاده از قانون جذب این است که باید بصورت دقیق بدانید که چه چیزی می‌خواهید، اگر خواسته‌تان شفاف و واضح نباشد، کائنات فرکانسی مبهم را دریافت می‌کنه و در نتیجه نتایج ناخواسته‌ای را به شما باز می‌گرداند، پس اطمینان حاصل کنید که خواسته‌ای شفاف دارید که برای رسیدن به آن اشتیاق فراوانی دارید.

دیگر اصول استفاده از قانون جذب: خالصانه از کائنات درخواست کن و بخواه

در استفاده از قانون جذب یه تصویر از چیزی که می‌خواهی به کائنات ارسال کنی. کائنات پاسخ خواهد داد.

خواست‌تو از حالا از آنِ خودت ببین. تو ذهنت تصورش کن که بهش رسیدی. هر چقدر تصورت با جزئیات بیش‌تری باشه بهتره.

اگر می خوای ازدواج خوبی داشته باشی، خودت رو ببین که در کنار همسرت هستی، حلقه‌ی ازدواج‌ تونو لمس کن، لحظه‌ی خواستگاری شدنت رو ببین، چه احساسی داری؟ چه مدل لباس عروسی دوست داری؟

تو ذهنت تصویرشو بساز و ببین، تصور کن با همسرت به ماه عسل رفتی و زندگی خوشی داری. ایده‌هاتو دریافت کن و تو ذهنت تصویرسازی‌شون کن.

آرزوهاتو روی کاغذ بنویس

در اصول استفاده از قانون جذب این‌طوری شروع کن.« من شاد و سپاسگزارم حالا که….» و جملات‌تو (پاراگراف) با چیزی که می‌خواهی تموم کن.

جملات‌تو با فعل زمان حال بنویس. جمله‌های منفی بکار نبر(این‌رو یه اخطار بدون).

هر روز تا زمانی که به خواستت برسی، چشماتو ببند و با احساس واقعی و مثبت تصورش کن، طوری که الان بهش رسیدی و داره اتفاق می‌یفته

قانون جذب تاکید داره که با تمام وجودت اون‌ها رو احساسش کن.

جالب است بدانید در اصول استفاده از قانون جذب باید حتما احساسی که بعد از رسیدن به خواستت خواهی داشت رو حس کن.

انگار الان داریش، حس اون لحظه رو مزه مزه کن و وانمود کن که خواستت اتفاق افتاده.

گفتارت، پندارت و کردارت باید طوری باشه که انگار به آرزوت رسیدی.

این مهم‌ترین و قدرتمندترین مرحله‌ی قانون جذبه چون این مرحله جایی هست که قانون جذب به کار می‌یفته، گاهی دیگه احساس نمی‌کنی بهش نیاز داری چون واقعا حس می کنی الان اون رو داری و بعد کائنات به افکار و احساست عینیت می‌دهد و تو دریافتش می‌کنی.

حالا وقتشه که سپاسگزار باشی

تمام چیزهای خوبی که کائنات بهت داد رو بنویس.

به خاطر تمام چیزهایی که داری و چیزهایی که کائنات بهت داده شکرگزار باش. کائنات کارهای زیادی به خاطر ما انجام داده.

با کمی شکرگزاری برای جبران نیکی‌های کائنات، باعث می‌شوی تا کائنات برانگیخته بشه و خیر و نیکی بیش‌تری به زندگیت راه پیدا کنه.

در اصول استفاده از قانون جذب اگر نشانه‌هایی دریافت می‌کنی که بهت نشون میده که به خواستت می‌رسی، سپاسگزار باش، اگر هنوز به خواستت نرسیدی بازم سپاسگزار باش، اگر حس می‌کنی که داری به خواستت نزدیک می‌شی شکرگزار باش.

تو باید در تمام طول این پروسه و حتی برای خود این پروسه و طی کردن اون شکرگزار باشی. شکرگزاری قدرت موتور محرک کائناتو برای رسیدن به خواستت چندین برابر می کنه.

به قدرت و توانایی بی‌حد کائنات اعتماد کن

اصول استفاده از قانون جذب می‌گوید دنیایی رو تصور کن که کاملا شبیه به جهان واقعیه اما هر چیزی که در اون آرزو می‌کنی فورا پدیدار می‌شود.

خودت رو در اون دنیا (بُعد دیگر) ببین، درحالی که هر چیزی که از کائنات درخواست می‌کنی فورا ظاهر می‌شود.

مرتب در جستجوی خواستت نباش؛ مردم معمولا این‌طوری جذب‌شان رو خراب می‌کند.

اگر تو مرتب نگران و چشم انتظار رسیدن به آرزوت باشی فقط داری به کائنات می‌گی که اونو نداری و چیزی که جذب می‌کنی، نداشتنه بیش‌تره … صبور باش، نا امید نشو اگر خواسته‌هات هنوز برآورده نشده، به خودت استرس نده که «آخه چطور ممکنه؟». اجازه بده کائنات این کارو برات انجام بده.

وقتی تو به جای کائنات نگران «چطور» انجام شدن کارهایی، یعنی باورت کم است و داری به کائنات یاد می‌دهی که چی کار کند در صورتی که کائنات دانسته  و قدرت بیش‌تری از ما انسان‌ها دارد.

 

منبع: wikiravan.com


 

اشتراک‌‌گذاری:
0

دیدگاهتان را بنویسید

نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند