نوشته شده توسط فرناز اخباری

«شروع دوباره» با شریک زندگی خود: آیا واقعاً امکان‌پذیر است؟

بیماری‌‌ها و راه درمان, پیشگیری بهتر از درمان, فرناز اخباری, روانشناسی

 

به گزارش سایت webmd.com

هر رابطه‌ای فراز و نشیب‌هایی دارد. اما اگر مشکلات واقعاً حل نشده و یا به اندازه کافی برطرف نشده باشند، آسیب و عصبانیت می‌تواند بیش‌تر شود و روابط شما را به سمت ناسالم و ناخوشایند سوق دهد. وقتی این اتفاق می‌افتد، بسیاری از زوج‌ها متعجبند که آیا می‌توانند «از ابتدا شروع کنند.»

اگر واقعاً به آن فکر کنید، حداقل نه به معنای حس واقعی. بلکه شروع دوباره؛ به معنای تلاش برای بازگرداندن آنچه داشته‌اید، و اگر اکنون متوجه شده‌اید که رابطه‌تان دارای برخی اشکالات جدی‌ست، حتی اگر در ابتدا مشخص نبوده است.

اگر هنوز هم واقعاً یکدیگر را دوست دارید و متعهد به ایجاد تغییرات مثبت هستید، ممکن است بتوانید از گذشته درس بگیرید و روابط خود را التیام بخشید.

این‌که بتوانید «چیزهای خوب» در روابط خود را به یاد بیاورید، نشانه این است که احتمالاً می‌توانید این کار را انجام دهید.

به آن فکر کنید: آیا می‌توانید به یاد بیاورید که چه چیزی شما را به سمت یکدیگر جذب کرده است؟

آیا می توانید تفریحاتی را که قبلاً با هم داشتید به یاد بیاورید؟

اگر می‌توانید و باعث ایجاد احساساتی در آن زمان می‌شود، می‌توانید از این توانایی برای کمک به بازسازی یک ارتباط مثبت استفاده کنید.

شما می‌توانید در آن زمان‌ها تأمل کنید و احساسات مثبتی نسبت به یکدیگر ایجاد کنید که باعث تقویت ارتباط عاطفی شما ،و باعث ایجاد عزم راسخ شما در حل مشکلات شود و امید به آینده‌ای شادتر را با هم ایجاد کنید.

سایر موارد ضروری برای بهبود و بازسازی روابط شما عبارتند از:

هر دو احساس احترام می‌کنید.

روابط سالم تنها در صورتی امکان‌پذیر است که هر دو شریک زندگی احساس پذیرش و احترام کنند. اگر این جنبه از روابط شما متزلزل است، شما باید در ایجاد آن از طریق گفتگوهای مراقبانه تلاش کنید که در آن هر دو تمایل خود را برای درک و حمایت از دیگری ابراز کنید. اگرچه این ممکن است دشوار و زمان بر باشد، اما اغلب می‌تواند اتفاق بیوفتد.

با این حال؛ اگر هر یک از طرفین، دیگری را شایسته احترام نبیند و تحقیر کند، ممکن است رابطه شما قابل اصلاح نباشد.

شما معتقد هستید که شریک زندگی شما صادقانه با شما صحبت می‌کند.

حتی اگر شریک زندگی خود را کاملاً درک نکرده‌اید یا برای همدلی با او تلاش نمی‌کنید ، اگر او صادقانه از صمیم قلب با شما ارتباط برقرار می‌کند، حداقل می‌توانید بدانید که با شما رو راست هست.

این مهم است؛ زیرا این امر تمایل به نزدیک بودن به شما را نشان می‌دهد.

با این حال؛ اگر اعتقاد ندارید که آن‌ها صادق هستند، مهم نیست که چه چیزهای خوبی درباره خواستن تغییرات، و اهمیت دادن به احساسات خود یا هر چیز دیگری می‌گویند.

از نظر عاطفی احساس امنیت و حمایت می‌کنید.

برای داشتن یک رابطه سالم، هر دو نفر باید احساس کنند که می‌توانند در زمان‌های سخت برای مراقبت، به همسر خود روی بیاورند.

همچنین مهم است که برای پیگیری منافع خود و ارزش‌های زندگی خود احساس حمایت و تشویق می‌شوند.

این به شما می‌گوید که شریک زندگی‌تان به شما احترام می‌گذارد و بهترین چیز را برای شما می‌خواهند. حتی اگر آن‌ها در مورد برنامه‌های شما محتاط باشند، در نهایت آن‌ها همچنان در کنار شما خواهند بود.

و هنگامی که در این راه اشتباهاتی انجام می‌دهید یا تصمیماتی می‌گیرید که بهترین نیستند، آن‌ها هنوز هم هستند تا از شما پشتیبانی کنند.

اگر رابطه شما از این نوع حمایت متقابل دور شده است، باید وقت بگذارید تا راجع به این موضوع صحبت کنید. به احساسی که هرکدام از شما احساس تنهایی، آسیب، عصبانیت یا هر چیز دیگری می‌کنید بپردازید.

وقتی هر دوی شما دوباره می‌توانید احساس حمایت در روابط خود را تجربه کنید، می‌توانید امیدوار باشید که یک احساس اتصال و تعهد مجدد نیز داشته باشید.

هنگامی که با هم درگیر می‌شوید، مشورت با خانواده، دوستان، یک درمانگر برای شما مفید است. دیدگاه بیرونی آن‌ها می‌تواند به ویژه هنگامی که احساس ضعف یا گیجی می‌کنید مفید باشد.

آن‌ها همچنین می‌توانند هم دردی، دلسوزی و پشتیبانی مورد نیاز شما را ارائه دهند. در نهایت، این مراقبت، پشتکار و تلاش واقعی شما و همسرتان است که امکان بهبود روابط شما را فراهم می‌کند.

 

منبع: webmd.com


 

 

اشتراک‌‌گذاری:
0

دیدگاهتان را بنویسید

نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند