نوشته شده توسط فرناز اخباری

محققان آزمایش خون برای بیماری ام‌اس انجام می‌دهند

بیماری‌‌ها و راه درمان, پیشگیری بهتر از درمان. , فرناز اخباری, اخبار پزشکی

 

به گزارش صفحه Science Nature Page

محققان اولین نشانگر خون را در مورد مولتیپل اسکلروزیس یافته‌اند. این آزمایش می‌تواند بین ۳ زیر گروه از بیماری با دقت ۸۵-۹۰٪ تمایز قایل شود. این یافته‌ها که ۱۲ سال به‌طول انجامید، به دانشمندان این امکان را می‌دهد تا تشخیص دهند که افراد با دقت ۸۵-۹۰٪ به کدام نوع از بیماری ام‌اس مبتلا هستند.

در حالی که از قدیم اثبات شده که بیماران به انجام آزمایشات گران قیمت نیاز دارند، نتایج جدید نشان می‌دهد که آزمایش خون می‌تواند این روند را تا حد زیادی ساده و سریع کند. این امر باعث می‌شود تا بتوانید به سرعت و آسان، پیش آگهی ۳ نوع MS انجام گیرد، و به پزشکان این امکان را می‌دهد تا درمان خود را برای بیماران ام‌اس با دقت بیش‌تری تطبیق دهند.

محققان گفتند که کیت آزمایش خون بالینی به‌طور بالقوه می‌تواند ظرف ۲ سال دیگر در دسترس باشد و این تحقیقات همچنین احتمالاً راهی کاملاً جدید از روش‌های درمانی MS را فراهم می‌کند که امکان توسعه یک درمان شخصی برای هر فرد را دارد.

اطلاعات منحصر به فرد حاصل از بیومارکرکه از یک فرد به دست می‌آید، امکان توسعه یک راهنمای درمان شخصی را برای هر بیمار فراهم می‌کند. همچنین نتایج به احتمال زیاد در درک پیشرفت سایر بیماری‌های ناشی از التهاب و نورودژنراسیون کمک کننده است.

از جمله بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون و اسکلروزیس جانبی آمیوتروفیک نیز که به‌عنوان Lou Gehrig’s  یا بیماری نورون حرکتی شناخته می‌شود. این آزمایش به خودی خود متکی به تشخیص ترکیباتی در مواد بیوشیمیایی خاصی است که از یک ماده شیمیایی به نام تریپتوفان استفاده می‌کند.

تریپتوفان در التهاب مغز نقش دارد. با افزایش دانش چگونگی پردازش تریپتوفان توسط سلول‌های ما، محققان قادر به شناسایی بهتر خواهند بود. درگیری در بسیاری از انواع بیماری‌های نورودژنراتیوقابل شهود است.

مولتیپل اسکلروزیس نوعی اختلال در سیستم عصبی مرکزی است که بیش از ۲٫۳ میلیون نفر در سراسر جهان را مبتلا می‌کند. بیماری ام‌اس شایع‌ترین بیماری عصبی است که در بزرگسالان جوان تأثیر دارد و اغلب بین ۲۰ تا ۴۰ سالگی تشخیص داده می‌شود و ۳ برابر خانم‌ها بیش‌تر از آقایان درگیر می‌کند.

هنوز هیچ درمانی وجود ندارد.

 

منبع: Science Nature Page

 

 


*مطالب مرتبط:

_بیماری ام اس و گیاهان بهبودی آن
_کشف نوع جدیدی از سلول‌های ایمنی عامل بیماری ام‌.اس
_آشنایی با لرزش بدن و انواع آن
_سوال و پاسخ (علل دوبینی چشم چیست؟)
_خارش و سوزش عضلات

اشتراک‌‌گذاری:
0

پاسخی بگذارید

نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

3 × 2 =