پیشنهادات برای رفع افتادگی پوست

دنبال یک راه برای بهبود خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست صورت‌تان می‌گردید که نیازی به عمل جراحی یا هزینه ویزیت پزشک نداشته باشد؟اولین عامل افتادگی یا پیری پوست و ماهیچه‌های صورت ژنتیک و بالا رفتن سن است که مسئله ژنیتک از ۳۵ سالگی برای بعضی افراد اتفاق می‌افتد.

بهترین راه برای اجتناب از شل شدن پوست صورت، پیشگیری از آن است. برای این کار اولاً بیش از حد در معرض نور خورشید یا اشعه UV تخت‌های برنزه کننده قرار نگیرید. اگر مجبورید که به مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار بگیرید، همیشه از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید. همچنین قبل از رفتن به رختخواب تمام آرایش‌تان را پاک کنید.

متخصصان در این زمینه می‌گویند: عامل اصلی افتادگی پوست ، نور آفتاب ، عوامل محیطی ، تغذیه ، آلودگی هوا ، استعمال دخانیات ، و کاهش تولید استروژن زمان یائسگی در زنان است.

در خصوص تغییرات ( DNA ) توسط نور آفتاب که بیشترین تأثیر را بر روی پوست دارد متخصصین خاطر نشان کردند که گاهی این امر باعث بروز سرطان در افراد می‌شود.

به طور منظم ورزش کنید. ورزش باعث افزایش گردش خون می‌شود که به طور طبیعی پوست‌تان را به جنبش در می‌آورد. یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید و از خوردن غذا های پر قند اجتناب کنید. به مقدار زیادی مایعات بنوشید. آب زیادی که می‌نوشید به پوست‌تان می‌رسد. به این ترتیب پوست‌تان را مرطوب نگه می‌دارید و آن را درخشان می‌کنید.

منافذ پوست‌تان را با بخار گرم باز کنید. می توانید یک حوله بردارید و آن را مرطوب کرده و برای حدود ۲ دقیقه در مایکروویو گرم کنید. سپس آن را روی کل صورت‌تان قرار دهید و استراحت کنید. این کار منافذ پوست تان را باز کرده و هر گونه تجمع چربی یا آلودگی روی پوست‌تان را از بین می برد. همچنین پوست‌تان را سفت می‌کند و با کاهش اندازه منافذ پوست، ظاهری صاف و سفت به آن می‌دهد.

و در آخر برای سفت کردن طبیعی پوست صورت سعی کنید به طور معمول هر شب قبل از رفتن به رختخواب، به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صورت‌تان را ماساژ دهید. همیشه با یک حرکت به سمت بالا صورت‌تان را ماساژ دهید. نیروی جاذبه به طور مداوم پوست‌تان را به سمت پایین می‌کشد و باعث شل و آویزان شدن آن در آینده می‌شود. با انجام ماساژ با این امر مبارزه کنید. گردن‌تان را هم خوب ماساژ بدهید؛ زیرا گردن جایی است که اغلب مورد غفلت و بی‌توجهی قرار می‌گیرد. هر زمان که به صورت‌تان مرطوب کننده می‌زنید آن را روی گردن ‌تان هم بمالید و آن را به سمت بالا ماساژ دهید.

منبع : دکتر سلام

تحریریه جامعه پزشکان ایران | ۱۸ مهر ۱۳۹۶

دم‌نوش‌های مناسب فصل پاییز
دم‌نوش‌ها سالیان درازی است که با زندگی ما انسان‌ها ...
خواندن بیشتر
تغذیه سالم؛ آشنایی با خواص و مضرات بامیه
بامیه (Okra) از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. خواص ...
خواندن بیشتر