سوال و پاسخ آیا مصرف قهوه برای افراد دیابت نوع ۲ مناسب است؟

یکی از کاربران جامعه پزشکان ایران سوالی پرسیدند درباره آیا مصرف قهوه برای افراد دیابت نوع ۲ مناسب است؟ محققان در دانشگاه هاروارد برای بررسی تاثیر قهوه بر دیابت نوع ۲ بیش از ۱۰۰،۰۰۰ نفر را به مدت ۲۰ سال مورد بررسی قرار داده‌اند و با تمرکز بر یک دوره چهار ساله در آن‌ها دریافتند خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع ۲ در افرادی که بیش از یک فنجان قهوه در روز مصرف می‌کنند ۱۱ درصد کاهش می‌یابد و این کاهش برای کسانی که در روز ۳ الی ۴ فنجان قهوه مصرف می‌کنند به ۲۴ درصد می‌رسد. البته این کاهش خطر به شرطی است که شما به قهوه‌ی خود شکر اضافه نکنید.
یک مطالعه در سال ۲۰۰۴ برای مشخص شدن تاثیر قهوه بر دیابت نوع ۲ نشان داد که مصرف قهوه قبل از غذا در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ باعث بالا رفتن قندخون و مقاومت در برابر انسولین می‌شود و بر اساس این مطالعات مشخص شد.

و بر اساس این مطالعات مشخص شد افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ که مرتب قهوه مصرف می‌کنند باید به‌طور دائم قند خون خود را چک کنند. پس در نظر داشته باشید که قهوه همان‌طور که برای جلوگیری از دیابت نوع ۲ بسیار مفید است ولی برای بیماران مبتلا به دیابت ممکن است خطرناک باشد.

/ قهوه بدون کافئین برای مبتلایان به دیابت

نوشیدن قهوه بدون کافئین ممکن است مزایای خاص برای کسانی که مبتلا به دیابت هستند داشته باشد. اسید chlorogenic و سایر آنتی‌اکسیدان ممکن است اثرات بسیار مفید داشته باشد.

منبع مجله سلامتی

تحریریه جامعه پزشکان ایران | ۷ شهریور ۱۳۹۷

عوارض مصرف بیش از حد مکمل ویتامین E
استفاده بیش از حد از مکمل‌های ویتامین E می‌تواند ...
خواندن بیشتر
رژیم مخصوص افراد هاشیماتو
تیروئیدیت هاشیموتو نوعی التهاب مزمن تیروئید است که به ...
خواندن بیشتر
تیپ بدن و رژیم غذایی مخصوص خود را بشناسید
نوع بدن (Body Type) انسان تنها ظاهر یک فرد ...
خواندن بیشتر